امروز چهارشنبه, ۳۰ مرداد ۱۳۹۸
صفحه اصلی اخبار تازه های حسابداری  وزیر صنایع:چاره‌ای جز اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده نیست
وزیر صنایع:چاره‌ای جز اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده نیست PDF چاپ نامه الکترونیک
دوشنبه ۰۲ شهریور ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۵۱
وزیر صنعت، معدن و تجارت از اجرای قانون رفع موانع تولید طی سه ماه آینده خبر داد و اذعان کرد که افزایش مالیات بر ارزش افزوده فشاری ایجاد کرده و اصناف، تولیدکنندگان و صادرکنندگان مشکلاتی در این زمینه دارند اما به هرحال قانون است و باید اجرا شود.

 

 

محمدرضا نعمت‌زاده در جمع خبرنگاران گفت: قانون رفع موانع تولید در ۶٠ ماه و بیش از ٣٠ آیین‌نامه پیش‌بینی شده است و به تدریج در حال تهیه آیین‌نامه‌های آن هستیم. وی با بیان اینکه حدود نیمی از آیین‌نامه‌های مربوط به قانون رفع موانع تولید به تصویب دولت رسیده است، یادآور شد: به صورت دوره‌ای با دستگاه‎های مختلف برای تصویب این طرح همفکری صورت می‌گیرد تا طرح نهایی آماده اجرا شود.

نعمت‌زاده با اشاره به اینکه قانون رفع موانع تولید ظرف سه ماه آینده تکمیل و اجرایی خواهد شد، تصریح کرد: این قانون زمان‌بر است و برای زمان خاصی تعریف نشده و به تدریج در حال انجام است. نعمت‌زاده با اشاره به اینکه مالیات ارزش افروده قانون است و از سه درصد شروع شده و سال به سال افزایش یافته است، گفت: این میزان هم‌اکنون به ٩ درصد رسیده اما اصناف و واحدهای تولیدی و صادرکنندگان مشکلاتی در این زمینه دارند. وی گفت: وزارت امور اقتصادی و دارایی و سازمان امور مالیاتی متولی این کار هستند و تلاش می‌کنند مشکلات را کمتر کنند اما به هر حال قانون است و این میزان باید پرداخت شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: در شرایط فعلی دولت بیشتر اهتمام می‌ورزد تا رونق ایجاد کند و رکود را کاهش دهد، زیرا فشار وصول مالیات بر ارزش افزوده مشکلاتی ایجاد کرده است اما به هر حال قانون است و چاره‌ای جز اجرا نیست.

 
آدرس دفتر مرکزی: تهران، خیابان دکتر فاطمی، تقاطع کارگر شمالی، شماره ۱۹۴ ؛  خطوط ویژه: ۴٨۵ ۴٨۵ ۲۲ (۰۲۱) ؛  ایمیل: info@JaheshSoftware.iR